Dzień Mamy – szczególny i wyjątkowy czas.

Dzień jak dzień, niby zwyczajny, a jednak wyjątkowy. Wyjątkowy z kilku powodów. Choć pochmurny i chłodny to nadal bardzo wdzięczny i przyjemny. A w tym właśnie jedynym dniu w roku Dzień Mamy. Święto wszystkich kobiet, które poświęciły część swojego życia nam – dzieciom.

Dzień Mamy – jak, gdzie i kiedy ?

Dzień Mamy - obrazk z życzeniami


Nie każdy wie, że święto naszych rodzicielek obchodzone jest w różnych krajach w innym terminie. Zazwyczaj jest to któryś z pięknych dni maja, jednakże wiele nacji celebruje to wydarzenie w zupełnie innym czasie.
Tak na przykład :
Gruzja – świętuje 3 marca,
Albania, Bułgaria, Czarnogóra czy Rosja – 8 marca,
Korea Południowa – 8 maja – dzień obydwojga rodziców,
Polska – oczywiście 26 maja,
Wielka Brytania natomiast, obchodzi to święto w czwartą niedzielę piątego miesiąca.

Tak to wygląda w pozostałych państwach: https://podroze.se.pl/swiat/ciekawostki-ze-swiata/dzien-matki-w-polsce-i-na-swiecie-kiedy-obchodzimy-i-jaka-historia-swieta/7181/

Oczywiście bez względu na to, kiedy celebrujemy ten dzień, warto poświęcić go właśnie dla naszej Mamy.

prezenty i upominki na dzień mamy.

W naszych obyczajach przyjęło się dawanie prezentów, składanie życzeń, jak również wspólne spędzanie czasu z naszą opiekunką.
Włoska, bardzo rodzinna i tradycyjna kultura oddaje cześć i hołd najukochańszej osobie. Dzieci wyręczają swoje rodzicielki w obowiązkach domowych, jak również dostarczają im wielu atrakcji i radości.

Serbia natomiast wprowadziła tzw. łóżkowe więzienie dla mam. Zwyczaj ten zabrania wyjścia spod pościeli opiekunce, dopóki ta nie obdaruje swoich pociech słodkościami i smakołykami. W zamian za podarki dzieci pozwalają matce odpoczywać, wykonując wszystkie ciężkie zadania. 🙂

Kochana mamo!

Kochana Mamo! Ja także chciałabym w tym dniu złożyć Ci najpiękniejsze życzenia. To Twoje święto, a ja jestem Ci wdzięczna za moje życie.
Dziękuję za opiekę nade mną, od początku mojego życia, aż do teraz. Wiem, że mogę na Ciebie liczyć w każdej sytuacji. Że zawsze będziesz przy mnie w tych dobrych i tych gorszych chwilach.
Bardzo Cię Kocham!

Buziaki dla mamy.

W tym dniu chciałabym złożyć życzenia każdej Mamie. Za trud, który włożyłyście w nasze wychowanie.
Za cierpliwość, miłość i uśmiech. To Wasz wspaniały dzień.

Dziękujemy!

Serca dla mamy.

Poprzednie wpisy:

Wyprawa do Hajduszoboszlo 🙂

Niezdolność do pracy a orzeczenie ZUS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *