Park rozrywki Gardaland i inne atrakcje.

Poprzednie wspomnienia wyjazdu do Włoch jeszcze bardziej przypomniały mi o chwilach szaleństwa i zabawy. I choć spokojny wypoczynek na plaży przeplatany był niesamowitymi atrakcjami, ja najmilej wspominam dwie z nich. Park rozrywki Gardaland oraz wycieczka do Chioggii. I choć zapytacie mnie, czy możliwym jest tego rodzaju rozrywka, podczas gdy w Twoim organizmie toczy się walka z chorobą, ja odpowiem twierdząco. Wręcz nakazująco – możliwa, potrzebna i jak najbardziej korzystna. Tak więc zapraszam na rozpędzony rollercoaster wspomnień, niesamowitych przeżyć i uzależniającej adrenaliny.

Park rozrywki Gardaland – moc niesamowitej rozrywki

Wyjazd ku niesamowitej przygodzie został zaplanowany na wczesne godziny poranne. Oczywiście, jak dla mnie był to środek nocy, ale czego nie robi się dla hmmm.. właściwie czego? Zabawy, wyzwania, chwil szaleństwa i niezwykłych przeżyć?! Tak więc wstałam. Nie wiem, jak Wy, ale ja mam zazwyczaj po porannej pobudce tak:

Pobudka przed wyjazdem do parku rozrywki Gardaland - mem wstałam.

a także,

Mem o wstawaniu - odnośnie wyjazdu - Park Rozrywki Gardaland
/https://demotywatory.pl/

Oczywiście po chwili nabrałam sił, po jakże męczącej nocy i z entuzjazmem zapakowałam się do auta. „Raz, dwa ,trzy… dziś prowadzisz Ty.” Ufff… nie wypadło na mnie. Więc w drogę.

Po upływie kilku godzin dotarłyśmy na miejsce. Naszym oczom ukazał się widok piękny, fascynujący i zachęcający do zabawy. I choć niemiłosiernie prażyło słońce – co dla mnie stanowiło wielką przeszkodę – nic nie zatrzymało mnie przed ulubionym szaleństwem. No prawie nic…. cała moja załoga G – kółko różańcowe, oblepiło mnie swoimi grabiami, nakazując natychmiastowe smarowanie. Rączki, nóżki, buzia, jeszcze raz rączki i nóżki, czapka na głowę, krem do plecaczka i jazda 🙂 Adrenalina buzuje, a ciekawość i chęć przeżycia przygody podsycają ciężki do ujarzmienia stan niecodziennego podniecenia.

Park rozrywki Gardaland - wejście na obiekt

Park rozrywki Gardaland - napis przed wejściem.

Szybkość, wyzwanie, zabawa i adrenalina – Park rozrywki Gardaland i jego najciekawsze zakątki

Na pierwszy rzut idą drobne atrakcje. Zabawa z figurkami, żarty i wejście w magiczny świat przygody. Z zapałem i uśmiechem małego dziecka, opracowałyśmy plan dalszego zwiedzania parku. I oto jest pierwsza z atrakcji – Tornado. A zaraz przed wagonikami informacja – Zakaz wstępu osobom, które : posiadają protezy -to chyba ja, problemy z ciśnieniem – to też chyba ja, choroby serca – hmmm to ja, mniej niż 145 cm wzrostu – ufffff to byłoby najciężej ukryć, kilkanaście centymetrów zapasu – tak więc na własne ryzyko wsiadam na krzesełko, które przeniesie mnie do krainy nieważkości i uśmiechu. 3,2,1 start. Niesamowite uczucie, szybkość, adrenalina, chwile zapomnienia i chwilowe podejście żołądka pod gardło. Wydawać by się mogło, że po wlewach endoxanu mój organizm tego nie zdzierży, jednakże ja chciałam tylko więcej. Stan umysłu pokonał fizyczne dolegliwości, a choroba nie zepsuła mi świetnej i niezapomnianej zabawy.

Później już było tylko, szybciej, wyżej i z jeszcze większą pompą. Park rozrywki Gardaland pozwolił mi oderwać się od rzeczywistości, zatopić w świat magii i uśmiechu. Niegdyś straszne i wielkie „karuzele parasolki” dostarczały ogrom zabawy – dziś Oblivion i Raptor przynoszą jeszcze większą adrenalinę.

Park rozrywki Gardaland - Raptor
Park rozrywki Gardaland

Tak powoli nadchodził koniec niezwykłego dnia. Choć męczący i pełen wrażeń, to pewnie na długo pozostanie w mojej pamięci. A pasja do odwiedzania parków rozrywki będzie nadal się rozwijać.

Czas powrotu na camping, odpoczynku i dnia relaksu. A później kolejna atrakcja wakacji. Mała Wenecja – wodne miasto Chioggia.

Chioggia – mała Wenecja i ciekawostki związane z miejscowością

Chioggia - mała Wenecja

Niezapomniane wrażenia, które dostarczył Park rozrywki Gardaland to nie jedyne cudowne chwile. Choć trochę bardziej spokojne to równie piękne i niezapomniane dostarczyło klimatyczne miasteczko Chioggia. Oczywiście zbyt pięknie by było, gdyby wszystko okazało się cudowne i idealne. Jak to w wodnym miasteczku, trochę śmierdziało. Nie tak bardzo, jak w Wenecji, ale jednak 🙂

Nastrojowy włoski klimat, wąskie uliczki, łódeczki, wodne ulice, nastrajały nostalgicznie, pozwalały na chwilę relaksu, spokoju i odpoczynku.

Każdy z nas podczas wycieczki rozgląda się za jakże popularnymi suwenirami. Pamiątki z wyjazdu dumnie ozdabiają nasze lodówki i półki. Charakterystyczne dla regionu przedmioty przypominają nam o niesamowitej przygodzie oraz odwiedzonych miejscach. Więc szukam!

Lecz ku mojemu zdziwieniu, zamiast pięknych widoków umieszczonych na pocztówkach czy magnesach – główną pamiątką oferowaną przez tamtejszych handlarzy były ……. męskie przyrodzenia. Genitalia wyrzeźbione w drewnie, gumowe breloczki, lizaki, plastikowe miniaturki…. oraz wszechobecne maszyny z prezerwatywami. Miasto miłości – seksu i rozpusty. Do dziś nie wiem o co tu chodzi, ale jedynym sensownym przedmiotem, który nadawał się na wspomnienie włoskich wakacji była bransoletka z typowymi morskimi elementami.

Breloczki - suweniry
Chioggia - maszyna na prezerwatywy

Brak suwenirów nie zepsuł jednak wrażenia, jakie pozostawiło w naszym sercu stare miasto Chioggii. Rdzenni włosi odpoczywający w cieniu kamienic,

uliczki Chioggi

codzienne ich życie oraz zwyczaje pozwoliły poczuć klimat pięknej, ciepłej i romantycznej Italii.

Nowa część miasta pozwoliła zasmakować włoskich specjałów oraz tradycji kupowania ….pizzy. Dla każdego coś innego. Pizza na wagę rozbudziła w nas instynkt dzikusa. Jeszcze to i to i ten kawałek poproszę. Nie zadziwię Was chyba, jak wspomnę o tym, iż większość pizzy zjadły mrówki. Ilość włoskich specjałów, łakomstwo i brak zahamowań to stanowczo za dużo.

Tak właśnie spokojnie, radośnie i nostalgicznie upłynął kolejny dzień cudownych śródziemnomorskich wakacji. Czas niezapomniany i pełen odpoczynku.

Rudyard Kipling

Pierwszym warunkiem zrozumienia obcego kraju jest powąchanie go.

Rudyard Kipling

Poprzednie wpisy: http://a-zycie-sie-toczy.pl/wlochy-gustocamp/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *