Pomoc w chorobie.

Pomoc w zaniesieniu zakupów, ubraniu czy wykonaniu pewnych czynności domowych to spore ułatwienie zarówno dla osób zdrowych, jak i zmagających się z pewnymi dolegliwościami. Tak jest i ze mną. Choć staram się być jak najbardziej samodzielną to istnieją sytuacje, w których zwyczajnie sobie nie radzę. Pomoc w chorobie to ważny aspekt, dzięki któremu możliwe jest codzienne działanie, a także psychiczne odciążenie.

Fizyczna pomoc w chorobie.

Nikt z nas nie lubi prosić o pomoc. Każdy jest mocarzem i kowalem swojego losu. Dla niektórych pomoc oznacza słabość i zwątpienie. Lecz są sytuacje, w których warto postawić na innych.

Czas po operacji należał do bardzo intensywnych. Rehabilitacja i rekonwalescencja przebiegły sprawnie. I choć po 3 miesiącach od zabiegu postanowiłam pojeździć na snowboardzie to czasem nie radziłam sobie z najprostszymi rzeczami. Ubranie skarpetki czy zawiązanie buta było wyczynem niemalże mistrzowskim.
Dobre i chętne do pomocy ręce sprawiły że nie musiałam chodzić bez skarpetek, ani nie starcilam zębów potykając się o własne sznurowadła.

Wsparcie psychiczne.

Najważniejszym jednak jest wsparcie psychiczne. To dzięki dobrym ludziom wokół siebie jesteśmy w stanie walczyć z chorobą.  Poczucie humoru, oderwanie od rzeczywistości oraz długie rozmowy pozwalają nabyć dystansu do pewnych spraw.
Musisz również potrafić śmiać się z siebie. Bowiem pewien dystans oraz luźne podejście do rzeczy niezależnych od nas jest podstawą i drogą do tego, by nie zwariować.

Działanie pewnych leków powoduje stałe zmiany wyglądu i masy. I choć kiedyś denerwujące określenia bliskich pozostały na zawsze w naszym slowniku, to dziś określenia „kulka” wywołuje u mnie szczery uśmiech.
Wakacje na plaży i ja – najbielszy człowiek na wczasach, też przestały być denerwujące. Tak jest, a ja sama dzięki wsparciu bliskich akceptuję to.

Dziś jestem coraz mocniejszą osobą, która jak każdy posiada pewne rozterki, jednakże bierze życie pełnymi garściami. Osobą, która nie wstydzi się prosić o pomoc i przyjmuje ją z uśmiechem i wdzięcznością.
Dziękuję wam za to !

pomoc w chorobie.

http://a-zycie-sie-toczy.pl/operacja/

https://kobieta.wp.pl/nie-wspolczuj-tylko-dzialaj-czyli-jak-mozesz-pomoc-najblizszym-i-znajomym-chorym-na-nowotwory-5982744705348737a

1 thought on “Pomoc w chorobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *